Program Skriptura
Polega on na połączeniu metodyki kształcenia zdolności pisarskich z wiedzą psychologiczną dotyczącą osobistego rozwoju.
Jak to działa?
- W trakcie systematycznych zajęć raz w miesiącu planujemy i korygujemy procedury pisarskie dla każdego z Uczestników, badając ich wpływ na samopoczucie i społeczne funkcjonowanie.
- Podstawą Skriptury jest wynikające z praktyki przekonanie, że systematyczne doświadczenie pisarskie uruchamia zasoby rozwojowe i daje dostęp do wewnętrznych dialogów, a przez to poprawia społeczną komunikację jednostki.
- Samoorganizacja procesu myślowego, jaka odbywa się w trakcie pisania, jest unikalnym i uniwersalnym sposobem trwałego uruchamiania zasobów naszego „prawdziwego ja”
- Zapisy pomysłów, migawek z życia wewnętrznego czy bardziej syntetycznych refleksji i koncepcji, ulegają obiektywizacji, dzięki czemu stanowić mogą podstawę do dyskusji z ważnymi dla nas osobami oraz dalszego przetwarzania zgodnego z rytmem naszego życiowego rozwoju.
„Każdy z nas robi co innego. Ale wszyscy musimy pisać.”
Michał Zabłocki
Program "Skriptura" realizują wspólnie:

dr n. med. Krzysztof Walczewski
specjalista psychiatra, psychoterapeuta, superwizor psychoterapii PTP
Pod wpływem programu Multipoezja obudziła się w nim poetycka wena. W mentoringu i współpracy z Michałem Zabłockim wykształcił swój styl poetycki i w 2021 roku zadebiutował tomikiem „Atak na myślenie”.
Kolejne prace są w redakcji, a uporządkowane hobby poetyckie uskrzydla młodego poetę w nowych wyzwaniach związanych z zawodowym obszarem działalności.

Michał Zabłocki
Michał Zabłocki jest autorem 12 zbiorów wierszy i niezliczonych tekstów piosenek w repertuarach wielu znanych artystów.
Jest także wykładowcą kreatywnego pisania. Zainspirowany praktyką warsztatów literackich wypracował własną metodę pracy z uczniami, polegającą na kształceniu systematycznych nawyków pisarskich i ich zbalansowaniu nie tylko z indywidualnymi potrzebami, ale także z życiowymi możliwościami.
Zapraszamy!
Spotkania będą się odbywały w grupach max. 12 osób.
Terminy kolejnych spotkań
27 stycznia 2023, g. 19:00
24 lutego 2023, g. 19:00
31 marca 2023, g. 19:00
28 kwietnia 2023, g. 19:00
Koszt spotkania: 100zł
Kontakt
- 729 833 575
- recepcja@ppraktyczna.pl
- ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 6/70 (klatka B3), Kraków | Romanowicza 1/161